Ogłoszenia duszpasterskie 06.10.2024

27 Niedziela zwykła – 6 października 2024 roku

poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

środa – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

2. W niedzielę 29 września do puszki na cele młodzieży naszej archidiecezji złożono 425 zł. A na cele pomocy dla powodzian 6700 zł. Podziękowania składam również osobom, które złożyły ofiary na organy. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na różne cele naszej wspólnoty jak i osób potrzebujących.

3. Msze św. w październiku odprawiane będą o godzinie 18.00.

4. Nabożeństwo różańcowe będzie w tygodniu o 17.30 a w niedzielę naprzemiennie po Mszach św. Za tydzień będzie po porannej Mszy św. Różaniec prowadzą w tym tygodniu następujące grupy: poniedziałek 2. Róża Żywego Różańca, czwartek 3 Róża, a w piątek: Lektorzy – harmonogram jest wywieszony w gablocie.

5. Nasza Parafia bierze udział w Różańcowym „Jerycho” w Ludźmierzu, w dniu 9 października (tj. środę) od godziny 4.00 do 8.00. Jest to modlitwa, którą prowadzi nasza parafia w kaplicy św. Jana Pawła II w Ludźmierzu. Zapraszam do wzięcia udziału w tej modlitwie.

Zapraszam do włączenia się w Koła Żywego Różańca. Brakuje w naszym Żywym Różańcu jeszcze kilka osób, by wypełnić wolne miejsca. Można się zgłaszać do mnie lub do Zelatorów.

6. Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania w tym tygodniu ma swoje spotkanie w piątek. Rozpoczyna Mszą św. a potem spotkanie w sali.

7. Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na fundusz kwiatowy i fundusz czystości. Na następny tydzień troskę o kościół prosimy mieszkańców z ul. Gorczańskiej: Państwo: Dorota Klimowska, Joanna Szumal, Małgorzata Przybocka, Iwona Przybocka, Zuzanna Słaboń.

8. Za tydzień Dzień Papieski, będzie można złożyć ofiarę na Fundusz Stypendialny dla ubogiej młodzieży.

9. Jest nowy numer „Niedzieli” oraz ciekawy „Magazyn. Niedziela” w cenie 15 zł a dla dzieci „Staś” na październik a dla młodzieży „Trwajcie w miłości”.

Podziękowania:
Słowa wdzięczności dla Wszystkich Parafian za piękną uroczystość odpustową ku czci św. Michała Archanioła. Wszystkim grupom parafialnym: OSP, Oddziałowi Związku Podhalan, Radzie Sołeckiej, Kołu Gospodyń Wiejskich, Kapeli Góralskiej, Różom Żywego Różańca, Radzie Parafialnej, Scholii dziecięcej i młodzieżowej, Orkiestrze z Nowego Targu, Służbie Liturgicznej Ołtarza, pocztom sztandarowym, wszystkim w strojach regionalnych, wszystkim indywidualnym osobom za piękny przebieg uroczystości. Bóg zapłać.

1. Obwieszczenie Gminnej Komisji Wyborczej.

2. Rekolekcje dla młodzieży „Oasis” odbędą się w dniach 25-27.10.2024 w Suchem k. Poronina. Wiek uczestników to 12-18 lat. Więcej informacji na plakacie oraz stronie Fb.

Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia:
błogosławieństwa Bożego i opieki św. Patronów.