Ogłoszenia duszpasterskie 25.10.2020 r.

30 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 października 2020 roku

1. Dzisiaj Uroczystość poświęcenia naszego Kościoła. Na sumie zaśpiewamy dziękczynne Te Deum za dar naszej świątyni.

2. Członkowie Rady Sołeckiej prowadzą zbiórkę pieniędzy na rzecz poszkodowanych w pożarze w Waksmundzie.

3. Od jutra Msza św. wieczorna o godzinie 17.00. Różaniec o 16.30.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• w środę – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
  • w niedzielę – Uroczystość Wszystkich Świętych

4. Na wypominki można składać w kancelarii lub w zakrystii. Proszę podawać imiona i nazwiska w pierwszym przypadku. Różaniec za zmarłych wypominanych w wypominkach jednorazowych będzie od 2 do 8 listopada o godz. 16.30. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane przy okazji wypominków.

5. Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych będzie w piątek i sobotę od godz. 16.00.

6. W Uroczystość Wszystkich Świętych porządek Mszy św. jak w niedzielę. Na godz. 14.00 zapraszamy na nieszpory, które odprawimy w kaplicy na cmentarzu a potem przejdziemy w procesji żałobnej odmawiając różaniec za zmarłych.

7. Za tydzień zmiana tajemnic Różańca św.

8. Bardzo proszę, aby korzystać z nowego kontenera podstawionego przy cmentarzu. Tylko tam wyrzucać śmieci lub zabierać je ze sobą. Dawne miejsce składania odpadów jest nieczynne. Nie wolno pozostawiać tam śmieci.

9. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Rodziców dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św.

10. W czwartek zapraszam na spotkanie wszystkich lektorów i ministrantów po wieczornej Mszy św.

11. Odpusty za zmarłych:

a/ Wierni, którzy  w dniach 1 i 2 listopada odwiedzą kościół lub kaplicę w celu przyjścia z pomocą duszom zmarłych i odmówią tam Ojcze nasz ,Wierzę w Boga,  mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: spowiedź, Komunia św. oraz modlitwa w intencji Ojca Świętego. Do zyskania odpustu zupełnego wymagane jest wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia i ofiarować go za jednego zmarłego.

b/ Wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz w dniach od 1 XI do 30 XI i pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących. Jest to odpust pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można zyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej jeden raz na dzień;

12. W związku z obowiązującymi ograniczeniami i prośbą o pozostanie seniorów w domach, przypominamy zasadę, że w zakresie wydarzeń religijnych odbywających się w kościele, istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult. W uroczystościach religijnych wprowadzono limit: 1 osoba na 7m2.

13. Podziękowania tym, którzy w tym tygodniu dbali o naszą świątynię. Na najbliższy tydzień troskę o czystość Domu Bożego, powierzamy mieszkańcom ul. Migrond: Państwo Agnieszka Ludzia i ul. Świerkowej: Mirosław Nagiecki i Michał Gucwa.

14. Prasa katolicka: Tygodnik Niedziela oraz Miesięczni dla najmłodszych „Jaś” w cenie 8 zł.