Ogłoszenia duszpasterskie 18.08.2024

20 Niedziela zwykła  –  18 sierpnia 2024 roku

1. Za tydzień Niedziela dożynkowa – czyli podziękowania Bogu za plony ziemi. Msza św. z poświęceniem wieńca dożynkowego będzie o godzinie 11.00. Delegacja z wieńcem uda się na Sumę do Ludźmierza w niedzielę 1 września.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

• we wtorek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
  • w środę – wspomnienie św. Piusa X, papieża
  • w czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej
  • w sobotę – święto św. Bartłomieja Apostoła

3. Dziękuję wraz z Radą Parafialną wszystkim, za ofiary składane na inwestycje parafialne. Możliwe, że już po niedzieli rozpocznie się demontaż starego instrumentu. Informacja dla wszystkich, którzy korzystają z chóru: na czas prac, które będą prowadzone na chórze oraz w pomieszczeniu prowadzącym na wieżę, te miejsca będą wyłączone z użytku i zamknięte. Proszę więc, zajmować miejsca na dole kościoła. Wszystkim, którzy złożyli ofiary na budowę nowego instrumentu dziękuję składając tradycyjne: Bóg zapłać. Co tydzień zamieszczamy listę ofiarodawców w gablocie naszego kościoła.

4. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni na niedzielę oraz za ofiary na Fundusz Kwiatowy i Fundusz Czystości. W tym tygodniu prosimy o to rodziny z pl. św. Floriana: Krystyna Kolasa oraz z ul. Gorczańskiej: Karolina Hucher, Józef Niemiec, Helena Ścisłowicz, Danuta Zagata.

5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.30 a o 19.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej.

6. Jest nowy numer „Niedzieli” a dla dzieci „Staś” na miesiąc sierpień.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego nowego tygodnia.