4 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 25 kwietnia 2021 roku

1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W tym tygodniu w naszych modlitwach przedstawiajmy Panu Bogu tę sprawę. Nasz Metropolita Marek Jędraszewski obchodzi dzisiaj święto swojego patrona św. Marka ewangelisty otoczmy Go naszą modlitwą – dwa tygodnie temu był w naszej parafii i udzielił sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży.

2. Wraz z Radą Parafialną dziękuję za złożone ofiary na inwestycje w kwocie 2872 zł plus 5 euro. Już niebawem ruszają prace związane z nową zakrystią: instalacje elektryczne i tynkowanie ścian.

3. Prośba do Wszystkich uczestników Mszy św., by korzystać ze stacji dezynfekcyjnej i nosić maseczki.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.30.
Dzieci, które mają przystąpić do Komunii św. mają swoją próbę liturgiczną po Mszy św.

5. W piątek pierwsze nabożeństwo majowe ku czci Matki Boże. Na rozpoczęcie urządzimy procesję eucharystyczną. Na majówkach szczególnie modlić się będziemy za Ojca św., za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za nasze rodziny, o dobre urodzaje, o ustanie pandemii koronawirusa. Dla dzieci przygotowaliśmy plansze z naklejkami na każdy dzień, by pamiętać o intencjach które przedstawiamy przez pośrednictwo Maryji. Nabożeństwa będą wieczorem po zakończonej Mszy św.

6. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o 11.00 zapraszamy Członków OSP wraz z rodzinami bowiem 4 maja przypada wspomnienie św. Floriana patrona Strażaków. Modlitwą wypraszać będziemy dla nich błogosławieństwo a dla zmarłych życie wieczne. W tym dniu łączymy się z naszymi Rodakami za granicą. Pamiętamy w naszych modlitwach o Polonii.

7. W niedzielę nabożeństwo majowe po Sumie oraz zmiana Tajemnic Różańca świętego.

8. Pielgrzymka Maturzystów do Sanktuarium w Ludźmierzu odbędzie się 3 maja. Początek o godzinie 15.30. Szczegóły na stronie internetowej sanktuarium w Ludźmierzu.

9. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni na niedzielę. Prosimy na przyszłą niedzielę o przygotowanie kościoła rodziny: p. Maria Kowalczyk, Jadwiga Kowalczyk, Halina Kamińska.

10. Pod koniec maja odbędzie się w naszym kościele Koncert majowy zatytułowany: „Kochanej Mamie”. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych do zaśpiewania na cześć Matki Bożej i dla swojej Mamy pieśni, piosenki religijnej o tematyce maryjnej oraz mówiącej o szacunku i miłości do ziemskich matek. Zapisy w zakrystii lub przez stronę parafii, termin do 2 tygodni.

11. Temat cmentarza. Rozpoczęliśmy inwentaryzację naszego cmentarza. Proszę te osoby, które zarezerwowały miejsca na cmentarzu na przyszłe groby, by stawiły się w kancelarii parafialnej przedstawiając pisemne pokwitowania potwierdzające rezerwację i dokonaną wpłatę. Podkreślam, że nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat. W tych pracach chodzi o stworzenie pełnej dokumentacji i uporządkowanie wszystkich niejasnych spraw związanych z administracją cmentarza. Proszę to uczynić w tym tygodniu.

12. Ogłoszenia o które proszono:

W związku z rocznicą powołania samorządów, chcemy w miarę możliwości w pełni udokumentować ostatnie 30 lat naszej miejscowości. Potrzebujemy do tego Waszej współpracy, a konkretnie zdjęć z Waszych domowych archiwów upamiętniających zmiany w Ostrowsku na przestrzeni tych trzech dekad.

Apelujemy do Was o udostępnienie zdjęć, czy to budynków użyteczności publicznej czy waszych obejść – jak to wszystko się zmieniło od 1989 roku, a nawet wcześniej.

Zdjęcia (z opisanym na odwrocie rokiem) w kopertach opatrzone nazwiskiem można zostawiać u Sołtysa, członków Rady Sołeckiej oraz w Świetlicy Wiejskiej lub u Ks. Proboszcza.

Zostaną one zeskanowane, po czym wrócą do właścicieli. Postaramy się z tego zrobić wystawę oraz kronikę. Ocalmy od zapomnienie tę część naszej wspólnej historii dla potomnych.

Sołtys i Rada Sołecka

Sołtys i Rada Sołecka apelują do wszystkich mieszkańców Ostrowska o zadbanie o porządek wokół własnych obejść, po przerwie zimowej.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli. Pozdrawiamy naszą Polonię
i zapewniamy o szczególnej modlitwie w dniu 2 maja.