Ogłoszenia duszpasterskie 27.06.2021

13 Niedziela zwykła – 27 czerwca 2021 roku

1. Dzisiaj przeżywamy wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy dlatego po zakończonej Eucharystii będziemy modlić się do Maryi w Nowennie.

W ramach pomocy osobom poszkodowanym w pożarze przed kościołem można złożyć ofiarę do puszek.

2. Bóg zapłać za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne. Jest to kwota 3332 zł. Prace przy zakrystii posuwają się do przodu. Można zobaczyć jak jest okładana nowa część kamieniem.

3. Dzisiaj dodatkowa Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia osobom starszym i chorym o godzinie 15.00. Zapraszam na tę Mszę św. Róże Żywego Różańca, a potem na krótkie spotkanie przy ciastku.

4. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek nabożeństwo Godziny Świętej po porannej Mszy św. W piątek Msze św. o 7.00 i 18.00. wraz z nabożeństwem. Spowiedź rano i po południu od 17.00. Odwiedziny chorych od 9.00. Proszę zgłaszać chorych w zakrystii. W sobotę nabożeństwo maryjne po Mszy św. wieczornej.

6. W przyszłą niedzielę po Sumie zmianka różańcowa.

7. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni na niedzielę. W tym tygodniu prosimy o to Państwa: Iwona Borowicz z ul. Pienińskiej oraz Alina Byrdak, Małgorzata Jakubowicz z ul. Sosnowej.

8. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli” i „Miłujcie się” a dla dzieci „Staś”. Przy gazetach wyłożone są foldery zatytułowane „Religia w szkole”. Powinni się z nimi zapoznać rodzice uczniów, a dotyczą one udziału i rezygnacji z lekcji religii w szkole.

9. Wszystkim uczniom po zakończeniu roku szkolnego życzymy udanych wakacji i dobrego odpoczynku. Niech Matka Boża Nieustającej Pomocy czuwa nad Wami.

Zapraszam wszystkich mieszkańców Ostrowska na zebranie wiejskie, które odbędzie się w niedzielę 27 czerwca o godz. 17.00 w Nowej Remizie. Tematem zebrania będzie kwestia dopłaty do komunikacji miejskiej i ścieków oraz sprawy bieżące wsi. Sołtys