Ogłoszenia duszpasterskie 20.03.2022

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU –
20 marca 2022 roku

1. Dziękujemy za ofiary złożone na misje do skarbony jest to kwota: 893 zł oraz na Centrum św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się” kwota 1730 zł. Bóg zapłać za ofiarność. Zdajemy sobie sprawę, że idą trudne czasy dlatego za wszelkie ofiary tym bardziej składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Od niedzieli 3 kwietnia rozpoczniemy rekolekcje. Program zostanie podany za tydzień.

3. W przyszłą niedzielę ofiary składane do skarbony przeznaczymy
na kwiaty do Bożego Grobu.

4 Dzisiaj po głównej Mszy św. Droga Krzyżowa, a o 14.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Następnie dodatkowa Msza św.

5. Zapraszam wszystkie dzieci na Drogę Krzyżową dla dzieci w piątek o godzinie 16.30. Prosimy, by dzieci wykonały małe krzyżyki i przyniosły je na to nabożeństwo. DROGA KRZYŻOWA: w piątek o 20.00 oraz w niedzielę ok. 12.00 (po Sumie).

6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 16.30 a o 19.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej.

7. W piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeżywana jako Dzień Świętości Życia. Msze św. o 7.00 i 17.00. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie jest zagrożone. Są do zabrania deklaracje i broszurka z modlitwami na Tydzień Modlitw o ochronę życia.

8. Dziękuję Rodzinom dbającym o czystość świątyni i ofiary na Fundusz Kwiatowy. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Gorczańskiej o przygotowanie kościoła: P. Magdalena Bochyńska – Bargieł, Jadwiga Żółtek, Maria Głodek .

9. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne oraz paschaliki na Wielką Sobotę. Do Caritas odprowadzamy 7 zł. Ofiara jest dowolna.

10. Prasa katolicka: jest tygodnik „Niedziela” oraz dla dzieci „Staś” na miesiąc kwiecień, który kosztuje 10 zł.

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Wspólnoty gruntowej (Leśnej) odbędzie się w II terminie tj. w niedzielę 27 marca 2022 r. o godz. 16.30 w Nowej Remizie. Z uwagi na ważność tematu zapraszamy wszystkich członków Wspólnoty. Prezes i Zarząd Wspólnoty Leśnej.