Ogłoszenia duszpasterskie 01.05.2022

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA –
1 maja 2022 roku

1. Jutro Dzień Polonii i Polaków za granicą. Pamiętamy w naszych modlitwach o Rodakach w różnych stronach świata, szczególnie o Polonii w USA. Na majówce modlić się będziemy o uzdrowienie i uwolnienie przez wstawiennictwo naszego patrona św. Michała Archanioła.

2. Rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe będą wieczorem po zakończonej Mszy św. a w niedzielę naprzemiennie: po porannej Mszy św. i po Sumie. W niedzielę za tydzień nabożeństwo majowe będzie po Mszy św. o godzinie 8.00. Na majówkach szczególnie modlić się będziemy za Ojca św., za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za nasze rodziny, o dobre urodzaje, o powołania z naszej parafii, o pokój na Ukrainie. Dla dzieci przygotowaliśmy plansze z naklejkami na każdy dzień. Wszystkich zapraszamy. Msze św. w maju będą o godzinie 18.00.

3. We wtorek Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. według porządku niedzielnego o 8.00 i 11.00. Po Sumie odnowienie Ślubów Jasnogórskich i nabożeństwo majowe. Udekorujmy nasze domy flagami narodowymi i kościelnymi. Zachęcamy maturzystów do wzięcia udziału w pielgrzymce do Ludźmierza 3 maja.

4. W poniedziałek, środę i piątek po majówce – dzieci, które mają przystąpić do Komunii św. mają swoje próby liturgiczne.

5. Nasza Parafia bierze udział w Różańcowym „Jerycho” w Ludźmierzu, w dniu 11 maja (tj. środę) od godziny 4.00 do 8.00. Jest to modlitwa, którą prowadzi nasza parafia w kaplicy św. Jana Pawła II w Ludźmierzu. Kto będzie mógł niech się wybierze lub czuwa w swoim domu w tych godzinach.

6. Nabożeństwo pierwszo-czwartkowe i w pierwszą sobotę połączymy z majówką.

7. W pierwszy piątek spowiedź rano przed Mszą św. i po południu od 17.00. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa po rannej Mszy św. Odwiedziny chorych od godziny 8.30. Proszę chorych zgłosić w zakrystii.

8. W przyszłą niedzielę 8 maja o godzinie 11.00 przeżywać będziemy uroczystość I Komunii św. Prosimy, by korzystać ze Mszy św. o godzinie 8.00 a miejsce w świątyni pozostawić najbliższej rodzinie dzieci. Spowiedź będzie dla dzieci, rodzeństwa, rodziców i krewnych w sobotę o godzinie 9.00.

9. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni na niedzielę i za ofiary na kwiaty. W tym tygodniu świątynię i otoczenie kościoła przygotują Rodzice dzieci pierwszokomunijnych.

10. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli” – „Różaniec” a dla dzieci „Staś” i „Anioł”.

Sołtys I Rada Sołecka apelują do mieszkańców o zadbanie o wiosenny porządek wokół własnych obejść. Wyrażamy podziękowania wszystkim tym, którzy w miniony piątek zaangażowali się w sprzątanie naszej wsi, przede wszystkim uczniom Szkoły Podstawowej z opiekunami i druhom z naszej OSP oraz osobom, którym leży na sercu właściwy wizerunek Ostrowska.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli.

Pozdrawiamy naszą Polonię i zapewniamy o szczególnej modlitwie.