Ogłoszenia duszpasterskie 31.08.2022

18 Niedziela zwykła – 31 lipca 2022 roku

1. Rozpoczyna się miesiąc sierpień – miesiąc wielkich rocznic narodowych oraz miesiąc abstynencji. Zachęcamy do modlitwy w tych intencjach oraz do podjęcia zobowiązań trzeźwościowych.

2. Kalendarz Liturgiczny:

Poniedziałek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego,
                                biskupa i doktora Kościoła

Czwartek – wspomnienie świętego Jana Vianneya, prezbitera

Sobota – święto Przemienienia Pańskiego

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.30.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek nabożeństwo Godziny Świętej po porannej Mszy św. W piątek Msze św. o 7.30 i 18.00 wraz z nabożeństwem. Spowiedź rano i po południu od 17.00. Odwiedziny chorych od 9.00. Proszę zgłaszać chorych w zakrystii. W sobotę nabożeństwo maryjne o godzinie 17.30.

5. W sobotę 6 sierpnia w Ludźmierzu Czuwanie Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Prowadzi Dekanat Nowy Targ. Początek o godzinie 18.00. Program jest w gablocie.

6. Za tydzień po Sumie zmiana tajemnic Różańca Świętego.

7. Dziękuję za przygotowanie naszej świątyni na niedzielę oraz ofiary na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o to Państwa:Aneta Twaróg, Helena Majerczak, Katarzyna Chyc, Jadwiga Kopeć z ul. Pienińskiej.

8. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli”.

9. Wczoraj pożegnaliśmy śp. Marię Grońską. Polećmy ją w naszej modlitwie miłosierdziu Bożemu.