Ogłoszenia duszpasterskie 14.08.2022

20 Niedziela zwykła – 14 sierpnia 2022 roku

1. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – poświęcenie kwiatów i ziół na każdej Mszy św. Uroczystości odpustowe
w Sanktuarium w Ludźmierzu – szczegóły są na plakacie w gablocie.

2. Kalendarz Liturgiczny:

Wtorek – świętego Stefana Węgierskiego

Środa – świętego Jacka, prezbitera, patrona Archidiecezji Krakowskiej pamiętajmy w modlitwie o ks. Jacku byłym proboszczu naszej parafii

Sobota – świętego Bernarda, opata i doktora Kościoła

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.30.

4. W piątek trzeci miesiąca Godzina Miłosierdzia od godziny 17.30.

5. Za tydzień składka inwestycyjna.

6. Za tydzień w niedzielę 21.08.2022 w ramach ogólnopolskiej inicjatywny Procesji Różańcowych w naszej Ojczyźnie wyruszą procesje dziękczynno – błagalne za Polskę. W naszym dekanacie w Nowym Targu procesja modlitewna wyruszy spod Krzyża misyjnego w parafii NSPJ o godzinie 15.00 i przejdzie na Rynek Miasta.

7. Dziękuję za przygotowanie naszej świątyni na niedzielę i ofiary na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o to Państwa: Maria Ludzia, Bernadetta Hebda, Tomasz Szczypka, Bogumiła Wróbel z ul. Pienińskiej.

8. Msza św. Dożynkowa w podziękowaniu Panu Bogu za zebrane plony będzie w niedzielę 4 września o godzinie 8.00. Prosimy o włączenie się w przygotowanie wieńca dożynkowego mieszkańców ul. Pienińskiej numery 73 – 120: Anna Proszek, Tomasz Szumal, Jan Orliński, Dorota Bartosz, Marian Byrdak, Janina Kozieł, Janina Wysocka, Zofia Orlińska, Maria Wolińska, Bernadeta Gut, Krzysztof Dębski, Anna Dębska, Teresa Dębska, Agnieszka Leśnicka, Helena Leśnicka. Dożynki Podhalańskie 4 września w Ludźmierzu.

9. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli”.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *