Ogłoszenia duszpasterskie 28.08.2022

22 Niedziela zwykła – 28 sierpnia 2022 roku

1. Podziękowania składamy wszystkim, którzy złożyli tydzień temu ofiary w ramach składki inwestycyjnej. Jest to kwota 3406 zł,  25 dolarów,  1 euro. W najbliższym czasie rozpoczynamy (wrzesień) prace remontowe na wieży naszej świątyni tj. malowanie dachu i wymiana okien nad chórem. Jest to początek dużego przedsięwzięcia jakim jest malowanie dachu całego kościoła oraz wymiana zewnętrznych okiem. Prosimy o wsparcie finansowe tej pracy. Liczymy, że cała parafia włączy się to dzieło.

2. Za tydzień Niedziela dożynkowa – czyli podziękowania Bogu za plony ziemi. Msza św. z poświęceniem wieńca dożynkowego będzie o godzinie 8.00.

3. Na Mszę św. godzinie 11.00 zapraszamy dzieci rozpoczynające naukę w szkole z klasy I na poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

4. Od 1 września Msza św. poranna będzie o godzinie 7.00.

Poniedziałek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

Sobota – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła

6. Spowiedź przed rozpoczęciem roku szkolnego będzie w środę od godziny 17.00. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.30.

7. W czwartek Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godzinie 8.00. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców.

8. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu – Godzina Święta po porannej Mszy św.

9. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. o 7.00 i 18.00. Spowiedź rano i wieczorem od 17.00. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy św. porannej. Odwiedziny chorych od godziny 8.30. Proszę chorych zgłaszać w zakrystii do czwartku.

10. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryji o godzinie 17.30.

11. Za tydzień po Sumie zmiana tajemnic Różańca Świętego dla Róż.

12. Dziękuję tym, którzy w tym tygodniu dbali o naszą świątynię i złożyli ofiarę na kwiaty. Na nowy tydzień prosimy mieszkańców ul. Pienińskiej: Józef Fijas, Bartłomiej Lenart, Tadeusz Niemiec, Beata Romańska.

13. Jest nowy numer „Niedzieli” a dla dzieci „Staś” na miesiąc wrzesień.

Ogłoszenia o które proszono:

1. Bezpłatne, komputerowe badanie wzroku będzie miało miejsce w Ośrodku Zdrowia 30.08.2022
w godz. 11.00 – 12.00. Szczegóły na plakacie.

2. Wnioski o wypłatę dodatku węglowego będzie można pobrać od poniedziałku (29.08.) do piątku (2.09.) w Nowej Remizie w godzinach 18.00. – 20.00.

Wszystkim wracającym do szkoły
życzymy udanego ROKU SZKOLNEGO

a obchodzącym swoje imieniny i urodziny życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki św. Patronów