Ogłoszenia duszpasterskie 16.10.2022

29 Niedziela zwykła – 16 października 2022 roku

Poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

wtorek – święto św. Łukasza, ewangelisty

czwartek – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej

sobota – uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, głównego patrona Województwa Małopolskiego

2. Dzisiaj wrzucamy do skarbony karteczki z nazwiskami kandydatów do Rady Duszpasterskiej.

Dzisiaj odbywa się kwesta na Fundusz Stypendialny dla ubogiej młodzieży. Ministranci zbierać będą ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła.

3. Różaniec jest codziennie o 17.30 a w niedzielę naprzemiennie po Mszach św. Za tydzień będzie po Mszy św. o 8.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy: dzieci, młodzież i dorosłych – nie szczędźcie czasu dla Maryi.

4. Grupom, które prowadziły różaniec bardzo dziękujemy. W tym tygodniu prosimy następujące grupy: Schola młodzieżowa, 5. Róża Żywego Różańca i 6. Róża Żywego Różańca, Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym – harmonogram jest wywieszony w gablocie. We wtorek w ramach akcji „Milion dzieci na różańcu” zapraszamy wszystkie dzieci na różaniec.

5. We wtorek zapraszam na spotkanie Zelatorów Róż Żywego Różańca o godzinie 16.30.

6. Ostatnie spotkanie Rady Duszpasterskiej tej kadencji odbędzie się w środę o 19.00.

7. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania będzie w piątek.

8. Przed uroczystością Wszystkich Świętych będzie wystawiony kontener przy cmentarzu od 24 października do 7 listopada – proszę zachować porządek. Będzie to sprawdzian naszej solidności o utrzymanie czystości i porządku na naszym cmentarzu i wokół niego.

9. Kartki na wypominki są wyłożone przy gazetach. Na wypominki przyjmować będziemy w zakrystii i w kancelarii. Proszę podawać imiona i nazwiska w pierwszym przypadku. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane przy okazji wypominków. W ramach inwentaryzacji cmentarza w kancelarii można zgłaszać dysponentów grobów.

10. Są nowe numery czasopism: „Niedziela” a dla dzieci „Staś” na listopad.

11. Bóg zapłać rodzinom, które przygotowały kościół na niedzielę oraz złożyły ofiary na fundusz kwiatowy. Na następny tydzień prosimy mieszkańców z ul. Pienińskiej: p. Zofia Kozieł, Renata Truty, Dorota Klimek, Bogumiła Kozieł.

Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego Błogosławieństwa
i opieki świętych Patronów.

1. Wspólnota Leśna informuje, że dzisiaj o 15.00 odbędzie się licytacja drewna opałowego z lasu wiejskiego. Zapraszają zainteresowanych.

2. Dzisiaj też o 16.00 Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza na wieczorek taneczno-muzyczny.