Ogłoszenia duszpasterskie 30.10.2022

wtorek – uroczystość Wszystkich Świętych

środa – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – dzień zaduszny

piątek – wspomnienie św. Karola Boromeusza

2. Dzisiaj Uroczystość poświęcenia naszego Kościoła. Na Sumie zaśpiewamy dziękczynne
Te Deum za dar naszej świątyni. Składka dzisiejsza jest przeznaczona na budownictwo sakralne. Wszystkie parafie naszej archidiecezji wspierają wyznaczone budujące się kościoły.

3. Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych w poniedziałek od godziny 15.30. do 16.30.

4. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte według porządki niedzielnego. Nieszpory zaśpiewamy o godzinie 14.00 w kościele i przejdziemy w procesji na Cmentarz.

5. W tym tygodniu Msze św. o godzinie 17.00 a wcześniej wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec za zmarłych wypominanych w wypominkach jednorazowych o 16.30. Dodatkowo we środę i czwartek Msza św. o godzinie 7.00 rano w naszej kaplicy na Cmentarzu.

6. W I czwartek miesiąca w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu będziemy modlić się w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

7. W I piątek miesiąca, spowiedź rano przed Mszą św. i po południu od godz. 16.00.

Do chorych z Komunią św. udam się od godziny 8.30. Proszę te osoby zgłosić do czwartku w zakrystii.

8. Za tydzień zmiana tajemnic różańca św. po Sumie. Przed Mszą św. o godzinie 10.30 odbędzie się misterium dziękczynne za dar beatyfikacji bł. Pauliny Jaricot. Szczególnie zapraszamy te osoby, które modlą się w Żywym Różańcu – jest ona patronką Żywego Różańca.

9. Wszystkim Grupom, które prowadziły różaniec w miesiącu październiku składam z serca Bóg zapłać.

10. Bóg zapłać rodzinom, które przygotowały kościół na niedzielę oraz złożyły ofiary na fundusz kwiatowy. Na następny tydzień prosimy mieszkańców z ul. Pienińskiej:
p. Jadwiga Kowalczyk, Wioletta Zygmund, Halina Kamińska, Teresa Luberda.

Odpusty za zmarłych:

a. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą kościół lub kaplicę 1 i 2 listopada mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Mogą uzyskać ten odpust jeden raz w ciągu dnia. Należy odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, oraz wypełnić inne warunki, jak spowiedź sakramentalna, Komunia św. i modlitwa w intencji Ojca świętego.

b. Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, choćby tylko w myśli za zmarłych przez poszczególne osiem dni od 1 do 8 listopada może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące.