Ogłoszenia duszpasterskie 19.03.2023

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU –
19 marca 2023 roku

1. Dziękujemy tym osobom, które zrobiły paczki dla mieszkańców Ukrainy. Fundacja „Dunajec” zaraz po niedzieli odbierze dary ze szkoły i z kościoła. Bóg zapłać.

2. Za tydzień rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi
ks. Piotr Basista ze zgromadzenia Księży Salezjanów w Kielcach. Program jest wyłożony na ławkach w kościele, w gablocie oraz na stronie internetowej parafii. Wszystkie nauki będzie można śledzić na naszej stronie www.parafiaostrowko.info. W czasie rekolekcji będą odwiedziny chorych z Komunią św. i namaszczeniem. Proszę o zgłoszenia w zakrystii.

3. Dzisiaj ofiary składane do skarbony przeznaczymy na kwiaty do Bożego Grobu.

4. W poniedziałek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP – Mszę św. odprawimy w kaplicy św. Józefa wypraszając u Niego łaski dla naszej parafii na czas rekolekcji. Szczególnie zapraszamy 2 Różę Żywego Różańca, zelatorki Stefanii Byrdak, której patronem jest św. Józef. Jej członkowie odnowią swoje przyrzeczenia, które złożyli wstępując do Żywego Różańca oraz otrzymają legitymację członkowską.

5. W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeżywana jako Dzień Świętości Życia. Msze św. o 7.00 i 17.00. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie jest zagrożone. Przy gazetach są do zabrania deklaracje, które złożymy podejmując Duchową Adopcję.

6. Zaproszenie na marsz w obronie godności św. Jana Pawła II. Początek o godzinie 14.00 z kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa do Rynku. Program jest w gablocie.

7. W sobotę odbędzie się spotkanie Służby Liturgicznej Ołtarza czyli Lektorów i Ministrantów po Mszy św. wieczornej– rozpoczynamy przygotowania liturgii Wielkiego Tygodnia. Chętne osoby dorosłe, które chcą aktywnie się włączyć w liturgię zapraszam do osobistego kontaktu ze mną.

8. DROGA KRZYŻOWA: w piątek o 16.30 i 20.00 oraz w niedzielę po Sumie.

9. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 16.30 a o 19.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej.

10. 31 marca (w piątek) o godzinie 19.00 odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszej miejscowości. Już dzisiaj zapraszamy a szczegóły podamy za tydzień.

11. Dziękuję Rodzinom dbającym o czystość świątyni i ofiary na Fundusz Kwiatowy. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Tatrzańskiej o przygotowanie kościoła: p. Barbara Kos, Stanisława Pach, Jolanta Karpierz, Weronika Antolec.

12. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne.

13. Informujemy, że od 03 kwietnia do 15 kwietnia będzie podstawiony przy cmentarzu duży kontener na odpady. Przypomnienie o tym, że dwa razy do roku taki kontener obsługuje nasz cmentarz, natomiast przez pozostałe dni śmieci zabieramy do domu. Proszę nie ukrywać ich pod drzewami i nie wyrzucać poza ogrodzenie. Wszyscy dbajmy o czystość na cmentarzu i wokół niego.

14. Prasa katolicka: jest tygodnik „Niedziela”.

Ogłoszenie o które proszono:

Zarząd Spółki Wodnej informuję, że 26 marca tj. w niedzielę w  godzinach 16.00 do 19.00 w Nowej Remizie będzie można dokonać wpłat na utrzymanie sieci wodociągowej za 2022 r. i 2023 r. Zapraszamy do uregulowania płatności. Zarząd

Udostępnij

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *