Ogłoszenia duszpasterskie 08.10.2023

piątek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

sobota – wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy

niedziela – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

2. Różaniec jest codziennie o 17.30 a w niedzielę naprzemiennie po Mszach św. Za tydzień będzie po Sumie. Wszystkich serdecznie zapraszamy: dzieci, młodzież i dorosłych – nie szczędźcie czasu dla Maryi.

3. Zapraszam do włączenia się w Koła Żywego Różańca. Można się zgłaszać do mnie lub do Zelatorów. Różaniec prowadzą w tym tygodniu następujące grupy: Ministranci, Przedszkole Bajkowy Świat i Straż Pożarna – harmonogram jest wywieszony w gablocie i na stronie parafii.

4. Nasza Parafia bierze udział w Różańcowym „Jerycho” w Ludźmierzu, w dniu 11 października (tj. z wtorku na środę) od godziny 4.00 do 8.00. Jest to modlitwa, którą prowadzi nasza parafia w kaplicy św. Jana Pawła II w Ludźmierzu. Zapraszam do wzięcia udziału w tej modlitwie

5. W niedzielę za tydzień składka inwestycyjna oraz Dzień Papieski, będzie można złożyć do skarbony ofiarę na Fundusz Stypendialny dla ubogiej młodzieży.

6. Bóg zapłać rodzinom, które przygotowały kościół na niedzielę oraz złożyły ofiary na fundusz kwiatowy. Na następny tydzień prosimy mieszkańców z ul. Pienińskiej – Państwo: Jadwiga Ludzia, Maria Sikora, Maria Wróbel, Katarzyna Mąka.

7. Jest nowy numer „Niedzieli”, również „Magazyn. Niedziela”- to kwartalnik w cenie 15 zł. a dla dzieci „Staś”.

8. Zapraszam do kancelarii opiekunów grobów, którzy jeszcze się nie zgłosili, by powiadomić kto jest dysponentem. Jeszcze wiele grobów nie ma swoich zadysponowanych opiekunów. Przed uroczystością Wszystkich Świętych będzie wystawiony kontener.

Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy
Boże Błogosławieństwa
i opieki św. Patronów.

Ogłoszenia o które proszono:

1. Firma Projektowo-Budowlana „PION” jako wykonawca inwestycji Polskiej Spółki Gazownictwa, polegającej na budowie gazociągu średniego ciśnienia w miejscowości Ostrowsko, informuje że w najbliższym czasie przedstawiciele firmy będą prosić wybranych właścicieli działek o wyrażenie zgody na udostępnienie nieruchomości na cele budowy sieci gazowej.

2. W dniach 27-29.10.2023 r. organizowane są rekolekcje dla młodzieży w wieku 12-18 lat. Zapisy na Fb: Młodzieżowa Szkoła Maryi Oasis Podhale, więcej na plakacie w gablocie oraz u p. katechetki Marii Gaweł.