Ogłoszenia duszpasterskie 28.05.2023

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 28 maja 2023 roku

1. Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Matki Kościoła. Rozpoczyna się w liturgii okres zwykły w ciągu roku – obowiązuje kolor zielony szat liturgicznych. Za tydzień kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Dzisiaj zapraszamy na modlitwę uwielbienia na godzinę 17.00. Zaproszenie szczególnie kierujemy do młodzieży która przyjęła sakrament Ducha Świętego, by podziękować Bogu za wielki dar jaki otrzymali. Prosimy także rodziców i rodzeństwo.

2. Na zakończenie nabożeństw majowych we środę (31.05.) o godzinie 18.00 zgromadzimy się przy kapliczce przy drodze do Gronkowa i w procesji do kościoła odprawimy majówkę a na zakończenie będzie Msza św. ze święta Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Może uda się gospodarzom ogarnąć teren przy kapliczce.

3. W pierwszy czwartek święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – pierwsze nabożeństwo do serca Jezusowego. W czerwcu to nabożeństwo odmawiać będziemy po zakończonych Mszach św.

4. W pierwszy piątek Msza św. rano o 7.00 oraz o 18.00. Odwiedziny chorych od 8.30. Proszę chorych zgłosić w zakrystii. Spowiedź rano i po południu od 17.00.

5.W pierwszą sobotę miesiąca różaniec za Ojczyznę poprowadzi 6 Róża Żywego Różańca oraz nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryji rozpoczniemy o godzinie 17.15.

6. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszki przeznaczone będą dla p. Grabarza w podziękowaniu za troskę o parafialny cmentarz. Proszę o podpisanie kopert z imienia i nazwiska oraz adresem. Ofiary zostaną wprowadzone do ewidencji cmentarza. Lista Ofiarodawców z ubiegłego roku znajduje się w gablocie. Dbajmy wszyscy o nasz cmentarz.

7. W niedzielę za tydzień na Sumie przeżywać będziemy parafialny Dzień Dziecka – zapraszamy dzieci. A po Mszy św.zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.

8. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Chcemy się do niej przygotować. Stąd w poniedziałek po Mszy św. w kościele odbędzie się zebranie rodzin, które proszone są o przygotowanie ołtarzy na procesją Bożego Ciała z ul. Gorczańskiej, Bystrej, Migrond, Wesołej, Świerkowej oraz Pienińskiej:

I Ołtarz: ul. Gorczańska p. Czesława Pierchlak, Stanisława Gucwa, Barbara Gallik, Tadeusz Kołat, ul. Bystra Grzegorz Luberda
II Ołtarz:
ul. Bystra p. Anna Cerwas, Anna Zagata, ul. Migrond Bartłomiej Antolec, Agnieszka Ludzia, ul. Świerkowa p. Michał Gucwa
III Ołtarz:
ul. Świerkowa p. Anna Ludzia, Jan Gucwa, Anna Korzonkiewicz, Grażyna Kamoń, Barbara Luberda
IV Ołtarz:
ul. Pienińska p. Paulina Hełdak, Zenon Ludzia, Jadwiga Ludzia, Maria Sikora, Katarzyna Mąka

8. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni na niedzielę oraz za ofiary na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o podjęcie troski o nasz parafialny kościół: p. Monika Ciężobka, Małgorzata Mikicka, Grażyna Mazurek, Jan Kozieł z ul. Na Równi.

9. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli” z dodatkiem „Bliżej życia z wiary” a dla dzieci „Staś” na czerwiec.

Sprawy Gospodarcze:

1. Cmentarz. Uchwałą Rady Parafialnej z dnia 24.05.2023 zostały dokonane zmiany w Aneksie Regulaminu Cmentarza m.in. niektóre opłaty. Proszę zainteresowanych o zapoznanie się z tymi zmianami. Aneks na stronie internetowej parafii.

2. Malowanie dachu. Gromadzimy środki na ten cel. W ubiegłą niedzielę w ramach składki inwestycyjnej parafianie złożyli 2860 zł. Wraz z Radą Parafialną chcemy sposobem gospodarczym: przy wydatnej pomocy Parafian dokonać zwózki drewna z Księżego Boru. Dlatego zwracamy się do osób, które mają ciągniki i chciałyby pomóc w wyciąganiu drzew, by do czwartku zgłosiły się do ks. Proboszcza. Te prace zaplanowane są na sobotę 10 czerwca po Bożym Ciele.

Zebranie założycielskie Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Ostrowsko pod nazwą “Ostrowsko – dziedzictwo i przyszłość” odbędzie się  w czwartek 1 czerwca o godz. 19.00 w Nowej Remizie. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, którym dobro wspólne leży na sercu. Apelujemy w szczególności do ludzi młodych o włączenie się w tą inicjatywę. Sołtys i Rada Sołecka