Ogłoszenia duszpasterskie 04.06.2023

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 04 czerwca 2023 roku

1. Dzisiaj uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Odpust w Łopusznej.Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.

2. Dzisiaj ofiary składane do puszki przeznaczone będą dla p. Grabarza w podziękowaniu za troskę o parafialny cmentarz. Podpisane koperty z imienia i nazwiska oraz adresem zostaną wprowadzone do systemu obsługującego cmentarz.

3. W poniedziałek nabożeństwo do św. Michała Archanioła o godzinie 17.30.

4. W środę możliwość spowiedzi św. przed Bożym Ciałem od godziny 17.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy iLitania do Serca Pana Jezusa o 17.30. Spotkanie dla ministrantów i lektorów po Mszy św. – aby przygotować uroczystość Bożego Ciała.

5. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św.

6. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Dziękuję za obecność na spotkaniu w poniedziałek.
O przygotowanie ołtarzy proszeni są mieszkańcy z ul. Gorczańskiej, Bystrej, Migrond, Wesołej, Świerkowej oraz Pienińskiej:

I Ołtarz: ul. Gorczańska p. Czesława Pierchlak, Stanisława Gucwa, Barbara Gallik, Tadeusz Kołat,

ul. Bystra Grzegorz Luberda
II Ołtarz:
ul. Bystrap. Anna Cerwas, Anna Zagata, ul. Migrond Bartłomiej Antolec, Agnieszka Ludzia,
                 ul. Świerkowa p. Michał Gucwa
III Ołtarz:
ul. Świerkowa p. Anna Ludzia, Jan Gucwa, Anna Korzonkiewicz, Grażyna Kamoń,
                                               Barbara Luberda
IV Ołtarz:
ul. Pienińska p. Paulina Hełdak, Zenon Ludzia, Jadwiga Ludzia, Maria Sikora,
                                             Katarzyna Mąka

Rano Msza św. o godzinie 8.00 a procesja do 4 ołtarzy wyruszy z kościoła po Mszy św. o godzinie 11.00. Za pobożny udział w procesji można uzyskać odpust zupełny. Zapraszam dzieci w strojach komunijnych z klasy III. Najmłodszych zapraszam do sypania kwiatów i do dzwonienia. Proszę, by przygotować feretrony i chorągwie. Mężczyzn, Młodzież – Górali, Sportowców z Klubu Sportowego, proszę o niesienie baldachimu. O zabezpieczenie trasy procesji proszę OSP. W tym dniu udekorujmy nasze domy symbolami eucharystycznymi. A na Mszę św. z procesją zapraszam w strojach góralskich, by podkreślić uroczysty charakter tego wydarzenia.

7. W oktawie Bożego Ciała Msza św. i procesja o godzinie 18.00. Proszę, byśmy ten czas oktawy również uczestniczyli w procesji. Dawajmy świadectwo, że kochamy naszego Pana, który pozostał z nami pod postacią Chleba, zabierajmy dzieci i młodzież i starajmy się o uczestnictwo w procesji.

8.Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni na niedzielę oraz za ofiary na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o podjęcie troski o nasz parafialny kościół: p. Eugeniusz Truty, Danuta Truty, Józef Kozieł, Stanisław Domalik z ul. Na Równi.

9. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli”, dla dzieci „Staś”. Dzisiaj po raz pierwszy pojawia się nowy kwartalnik „Niedziela. Magazyn” w cenie 15 zł, który prezentuje bardzo szeroką tematykę: religijną, historyczną i patriotyczną.

W czwartek 01.06.2023 r. zostało powołane Stowarzyszenie „Ostrowsko – dziedzictwo i przyszłość”.