Ogłoszenia duszpasterskie 14.04.2024

NIEDZIELA BIBLIJNA –
14 kwietnia 2024 roku

1. W tym tygodniu w parafii św. Jadwigi w Nowym Targu uczestniczyliśmy w nawiedzeniu relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów. Tym którzy byli dziękuję za obecność a dla wszystkich są pamiątkowe obrazki, które są wyłożone na ławkach. Proszę o zabranie.

2. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Biblijną i 16 Tydzień Biblijny – sięgnijmy po Pismo św. w tym tygodniu.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.30 i o 19.00 spotkanie Rady Parafialnej.

4. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godzinie 17.30.

5. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni na niedzielę. Prosimy na przyszłą niedzielę o przygotowanie kościoła rodziny z ul. Słoneczna: Zuzanna Kukla, Aleksandra Zagata, ul. Za Potokiem: Stanisław Wach, Małgorzata Waksmundzka, ul. ks. prof. Tischnera: Sonia Żegleń.

6. Wciąż trwa ewidencjonowanie grobów. Proszę więc, by do kancelarii zgłaszały się osoby, które opiekują się grobami najbliższych. Mamy liczne groby, które nie są zaopiekowane oraz nie mają nawet tabliczek. Zapraszam do kancelarii w tych sprawach.

7. Gazety: jest tygodnik „Niedziela” dla dzieci „Staś” na maj i dwumiesięcznik „Trwajcie w miłości” z bardzo ciekawymi artykułami.

8. Za tydzień składka inwestycyjna.

Ogłoszenia o które proszono:

1. Dzisiaj Dyrektor wraz z całą społecznością Szkoły Podstawowej im. Prof. Andrzeja Waksmundzkiego zaprasza na obchody Dnia Patrona połączone z promocją książki prof. Moniki Waksmundziej-Hajnos pt. „Waks i Przyjaciele. Opowieść o profesorze Andrzeju Waksmundzkim”. Uroczystości rozpoczną się w szkole o godzinie 16.00.

2. Zapraszam właścicieli działek przylegających do drogi na Waksmundzkiej Górze na spotkanie w czwartek 18 kwietnia 2024 r. na godz.19.00 do Nowej Remizy. Tematem będzie kwestia przesunięcia (zgodnie z mapami) i poszerzenia drogi, celem przygotowania pod przyszłe asfaltowanie. Sołtys

3. Zarząd Stowarzyszenia „Ostrowsko – Dziedzictwo i Przyszłość” informuje, że  doszło do zmian w zarządzie, w związku ze śmiercią P. Jana Szenderewicza, który pełnił funkcję Prezesa oraz rezygnacją P. Gabriela Szumala z funkcji Wiceprezesa. Dnia 10 kwietnia 2024 r. Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia dokonało wyboru nowych członków Zarządu. Funkcję Prezesa objął P. Jacek Baca, a Wiceprezeską  została P. Lidia Janerka – Wojsa (P. Szenderewiczowa). Sekretarzem jak dotychczas pozostaje P. Henryk Kozieł, a skarbnikiem P. Aneta Twaróg. Członkami Zarządu pozostają również: Ks. Krzysztof Karnas, P. Danuta Mastalska, P. Aleksander Domalik, P. Stanisław Nowobilski.

Do Stowarzyszenia dołączyło ostatnio kilka osób, z czego się bardzo cieszymy i zapraszamy wszystkich zainteresowanych sprawami historii, dziedzictwa, kultury jak i kwestii rozwoju wsi (deklarację członka zwyczajnego Stowarzyszenia można pobrać w  przedsionku kościoła). Spotkania Stowarzyszenia są znakomitą okazją do wymiany myśli i poglądów na w/w tematy i owocują ciekawymi konkretnymi pomysłami  na rzecz upamiętnienia historii naszej miejscowości, ale i kierunków rozwoju Ostrowska. Przypominamy również o możliwości wsparcia naszych działań (deklaracje członka wspierającego – również są w przedsionku). Zarząd Stowarzyszenia

Wszystkim życzymy radosnej i dobrej niedzieli
oraz dobrego nowego tygodnia.

Udostępnij

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *