Ogłoszenia duszpasterskie 18.06.2023

11 Niedziela zwykła – 18 czerwca 2023 roku

1. Jeszcze raz dziękuję za udział w oktawie Bożego Ciała, te codzienne procesje niech pomnożą naszą wiarę w obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Wszystkim asystom, Panom od baldachimu, dzieciom, młodzieży, Służbie Liturgicznej, Scholii. Bóg zapłać.

2. Z serca dziękuję mężczyzną naszej parafii za wczorajszą akcję w Księżym Borze. Podziękowania kieruję w stronę następujących osób: Piotr Waksmundzki, Paweł Ciężobka, Bogdan Ciężobka – ciągnik, Grzegorz Kołat – ciągnik z pracownikami, Czesław Galarowicz, Sebastian Kądziołka, Marcin Żołtek, Witold Szumal – ciągnik, Szymon Szumal, Marcin Szumal – ciągnik, Wiesław Wrobel – ciągnik, Piotr Wróbel, Mateusz Wielkiewicz, Łukasz Matyjczyk, Wojciech Garbacz – ciągnik, Henryk Kozieł za pracę i za użyczenie ciągników. Państwo Józefowi i Jadwidze Kozieł za użyczenie dojazdu do lasu poprzez swoje działki.

3. Za tydzień 25 czerwca w niedzielę organizujemy w naszej parafii dzień poświęcony chorym, starszym, niepełnosprawnym. Swoje święto przeżywać będą Róże Żywego Różańca. W czasie dodatkowej Mszy św. o 15.00 udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Po liturgii będziemy świętować przy kawie i ciastku. Proszę rodziny takich osób, by umożliwiły dotarcie do kościoła na tę uroczystość.

4. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. oprócz środy.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.30. Spotkanie Rady Duszpasterskiej o godzinie 19.00.

6. Msza święta na zakończenie roku szkolnego w piątek o 8.00. Zapraszam dzieci i młodzież na Eucharystię, by podziękować Panu Bogu za naukę i prosić o dobre wakacje. Dzieci i młodzież zapraszamy do korzystania z sakramentu spowiedzi codziennie przed Mszą św.

7. Dziękujemy Panu Bogu za powołania z naszej parafii. Ks. Mieczysław Łukaszczyk w piątek obchodzi 60 rocz. święceń kapłańskich, siostra Janina Szumal przeżywa 50 lat profesji zakonnej, a siostra Janina Anna Gucwa 25 lat ślubów zakonnych – za tydzień na Sumie. Modlimy się o nowe powołania do służby w Kościele.

8. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni na niedzielę oraz ofiary na Fundusz Kwiatowy. W tym tygodniu prosimy o troskę o kościół mieszkańców pl. św. Floriana: p. Elżbieta Skałuba, Krystyna Kolasa, i ul. Gorczańskiej: p. Karolina Hucher, Józef Niemiec.

9. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli” i „Trwajcie w miłości” a dla dzieci wakacyjny numer „Stasia”.

10. Wszystkim uczniom po zakończeniu roku szkolnego życzymy udanych wakacji i dobrego odpoczynku.